KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11609025
*
nr 1160 9025
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Blandteknik, 1967, motivet: 42x52
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2018
kl 20:19:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 18:44:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stig claesson slas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:40
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:35
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
nr 1160 9025
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Blandteknik, 1967, motivet: 42x52
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 18:44:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, mÃ¥lare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stig claesson slas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:40 -
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:35